مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش:
جذب سرمایه‌گذار برای ایجاد زیرساخت‌های ورزشی ضروری است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به نقش گردشگری ورزشی در توسعه اقتصادی،‌ گفت: به دنبال جذب سرمایه گذار بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت‌های ورزشی در کیش هستیم.

به گزارش فردای کیش به نقل از ایرنا، «رحیم سرهنگی» در نشست هم اندیشی با روسای هیات‌های ورزشی، بر لزوم اهمیت رونق و تقویت گردشگری ورزشی در کیش تاکید کرد و افزود: در زمینه توسعه زیرساخت‌ها، بازسازی و بهسازی اماکن ورزشی نباید به بودجه دولتی وابسته بود چرا که سرمایه گذاری بخش خصوصی به ویژه در حوزه ورزش می‌تواند گامی موثر در مسیر تحول باشد.

وی با انتقاد از بی توجهی به اقتصاد ورزشی در ایران، اظهار کرد: ورزش در ایران و به خصوص در جزیره زیبای مرجانی کیش می‌تواند به صنعتی پر درآمد تبدیل شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به ضرورت تعریف یک افق ۱۰ ساله برای توسعه و ارتقاء ورزش در این جزیره، بیان کرد: معادلات باید به گونه ای باشد که ورزش به عنوان یکی از زیرشاخه‌های صنعت گردشگری خودگردان باشد.

وی ادامه داد: باید شرایطی فرآهم آورد تا بخش خصوصی قابلیت سرمایه گذاری و بهره برداری از طرح‌های ورزشی را داشته باشد.

«سرهنگی» با تاکید بر استفاده از فرصت‌ها در ایجاد جذابیت‌های گردشگری ورزشی، گفت: ظرفیت‌های ورزشی کیش باید موجب ماندگاری بیشتر مسافر در جزیره شود وحس شادی و نشاط را بین ساکنان ترویج دهد.

وی بر ضرورت بهره گیری از تجارب ارزشمند و موثر پیشکسوتان و صاحب نظران حوزه ورزش در تصمیم گیری‌ها اشاره کرد و افزود: قطع یقین بهره مندی از تجارب پیشکسوتان ما را در کیفی سازی برنامه‌ها و رسیدن به توسعه اقتصادی ورزشی یاری خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اضافه کرد: استعدادهای ورزشی کیش باید شناسایی و پرورش یابند تا کارنامه ورزشی جزیره درخشان تر از گذشته باشد.

گفتنی است، در این نشست مواردی همچون تسریع در ایجاد دفتر مشترک هیات‌های ورزشی، تدابیر لازم برای میزبانی از مسابقات آسیایی، ادامه عملیات ساخت استخر قهرمانی، استاندارد سازی استخر المپیک برای برگزاری مسابقات بین المللی، ایجاد امنیت شغلی برای ورزشکاران، بستر سازی برای مستقل شدن حوزه ورزش، هماهنگی به موقع با فدراسیون‌های ورزشی، حمایت از اعزام ورزشکاران به مسابقات ملی و بین المللی و پیشنهاد برگزاری دوره‌های آموزشی مفید مطرح شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *