مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد:
ضرورت بهره‌مندی از دیپلماسی موفق دولت برای توسعه گردشگری در کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به سیاست‌های موفق دولت سیزده در احیای روابط دیپلماسی با کشورهای منطقه، گفت: به دنبال بهره‌مندی از دیپلماسی موفق دولت برای توسعه اقتصادی و گردشگری در کیش هستیم.

به گزارش فردای کیش به نقل از ایرنا، «رحیم سرهنگی» در نشست هم اندیشی کارشناسان اقتصادی وزارت امور خارجه با فعالان اقتصادی و گردشگری کیش، اظهار کرد: معتقدیم که به کمک وزارت امور خارجه باید ظرفیت‌های اقتصادی و گردشگری کیش در عرصه بین المللی بازتاب یابد تا گام‌های موثری برای جذب سرمایه گذاری خارجی و توسعه اقتصادی برداشته شود.

وی ادامه داد: بهره‌مندی از رسانه‌های بین المللی فعال در حوزه گردشگری می‌تواند نقش بسزایی در شناساندن ظرفیت‌های گردشگری جزیره زیبای کیش ایفا کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش حضور در نمایشگاه‌های بین المللی برای شناساندن ظرفیت‌های اقصادی و گردشگری را ضروری دانست و اضافه کرد: بخش خصوصی کیش پتانسیل مناسبی برای حضور در نمایشگاه‌های بین المللی دارد که در این راستا حامی آنان خواهیم بود.

وی از کارشناسان اقتصادی وزارت امور خارجه خواست تا نسبت به برقراری پرواز ایرلاین‌های خارجی به کیش توجه ویژه داشته باشند و افزود: قطع یقین برقراری خط پروازی نقش بسزایی در توسعه گردشگری کیش به عنوان یکی از زیباترین مناطق ساحلی، ایفا خواهد کرد.

«سرهنگی» با بیان اینکه به دنبال ریبرندیگ سازی کیش طی یک سال آتی هستیم، گفت: با اجرای برخی طرح‌های مربوط به مناظر شهری، تصویر ذهنی گردشگران از کیش را بازسازی خواهیم کرد.

وی کیش را مقصد نخست سرمایه گذاری در کشور توصیف کرد و ادامه داد: میزان سرمایه گذاری در کیش در مقایسه با وسعت این جزیره، آن را به رتبه نخست کشور در جذب سرمایه گذار بدل کرده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه برخی قوانین، مزیت‌های نسبی مناطق آزاد را از آنان سلب کرده است، اظهار کرد: با تمامی این شرایط، کیش توانسته تا جذابیت‌های خود را حفظ کند که نقطه عطفی برای توسعه اقتصادی این جزیره زیبای مرجانی است.

گفتنی است، رایزنان اقتصادی ایران به عنوان کارشناسان مستقر در کشورهای هدف می‌توانند در معرفی پتانسیل‌های موجود در منطقه آزاد کیش و ترغیب فعالان اقتصادی خارجی جهت سرمایه گذاری در این منطقه و برقراری ارتباط هدفمند آژانس‌های مسافرتی خارجی با دفاتر گردشگری کیش نقش موثری ایفا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *