فدراسیون بادبانی پس از ۸ ماه همچنان در تهران مانده است

به گزارش فردای کیش، دقیقاً ۸ ماه پیش بود که در گردهمایی رؤسای فدراسیون‌های ورزشی با حضور سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در جزیره کیش، دو فدراسیون ورزشهای ساحلی و دریایی و فدراسیون بادبانی ایجاد شد. قرار شد مقر و مرکزیت فعالیت این فدراسیون به دلیل وجود زیرساخت‌های مناسب ورزشی، اقلیم، جغرافیا، ظرفیت های دریایی در جزیره کیش باشد.
شجیع در فدراسیون دریایی و ساحلی این فرصت را از همان ابتدا به فال نیک گرفت و در مدت همین ۸ ماه با محوریت جزیره کیش علاوه بر استقرار دفاتر و نیروهای خود، مجمع عمومی فوق العاده با تصویب مقر بودن جزیره کیش و همچنین رویداد کیش گیمز را در همین جزیره مرجانی برگزار کرد.
اما خسرو ابراهیمی نیا از همان روز نخست پیش شرط وزیر ورزش جهت جداسازی بادبانی از قایقرانی و انتقال به جزیره کیش را نادیده گرفته و سر ناسازگاری با کیش گذاشت و با هر بهانه ای از حضور و ایجاد تشکیلات در کیش خودداری نمود.
سرپرست فدراسیون بادبانی بهانه عدم حضور خود و فدراسیون مطبوعش را عدم حمایت سازمان منطقه آزاد کیش می دانست ، اما بررسی ها نشان می دهد سازمان منطقه آزاد کیش تمام و کمال به میدان آمده است و هر آنچه فدراسیون بادبانی خواسته را در اختیار گذاشته .
ابراهیمی نیا پیش از این در مصاحبه با رسانه ها عنوان نموده بود تهران هیچ هزینه ای برای فدراسیون بادبانی ندارد و در صورت حمایت سازمان منطقه آزاد کاملاً به کیش منتقل می گردد. اما بنظر می رسد واقعیت چیز دیگری است و بودجه فدراسیون بادبانی را تمام و کمال در تهران خرج میکند و در حالیکه بغیر از همان دبیرکل فدراسیون اش که ذاتاً کیشوند است، هیچ کارشناس و بدنه اجرایی در کیش ایجاد ننموده و تجهیز ننموده است. این در حالی است که طبقه دوم فدراسیون قایقرانی همچنان مقر حقیقی بادبانی است و تمامی تیم اجرایی و کارشناسی ، خزانه دار، نائب رئیسان و مشاوران وی در همانجا مستقر هستند.
ابراهیمی نیا که در بخش خصوصی و چندین نهاد و صنف بسیار مشغول است و فرصت سر خاراندن و رسیدگی به موضوعات فدراسیون تازه تاسیس ندارد، صرفاً برای چند عکس یادگاری دو یا سه مرتبه به کیش سفرهای یکروزه کرده تا به ظن خود جوابگوی رسانه ها باشد، اما عملکرد وی از نگاه کارشناسان و رسانه های تخصصی ورزشی دور نمانده است.
در این بین جای تعجب است که چگونه آقای سجادی و معاونینی که برای تشکیل و افتتاح مقر این فدراسیون به کیش سفر کرده اند این کارشکنی و خلف وعده را نمی بینند و منافع ملی را در گرو چنین اشخاص و تفکرات محدودی نموده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *