مکانیزه‌ترین فرودگاه کشور پس از ۱۱ سال در یک قدمی افتتاح

حمل و نقل از ارکان اصلی صنعت گردشگری است و در این راستا ایجاد زیر ساخت‌های لازم برای توسعه حمل و نقل هوایی در جزیره‌ای با شرایط جغرافیایی همانند «کیش»، نقطه عطفی بی چون و چرا در توسعه محسوب می‌شود.

به گزارش فردای کیش به نقل از ایرنا، مکانیزه ترین فرودگاه کشور در کیش که کلنگ زنی آن در سال ۱۳۹۱ انجام شده و وعده بهره برداری از آن از سالی به سال دیگر روی زمین مانده بود، اکنون مراحل احداث آن در دولت سیزدهم شتاب چشم گیری گرفته و به پیشرفت فیزیکی ۹۷ درصدی دست یافته است.

دولت با وجود درگیری با مشکلات اقتصادی، در تلاش برای اتمام یکی از مدرن ترین فرودگاه‌های کشور نشان داد که به دور شعار، عزم جدی برای هموار کردن مسیر توسعه و سرمایه گذاری در منطقه دارد.

هم اکنون مکانیزه ترین فرودگاه کشور پس از ۱۱ سال و با تلاش‌های شبانه روزی در آستانه بهره برداری است تا ضمن ارتقاء زیرساخت‌های سرمایه گذاری در کیش، امید را در دل مردم این جزیره زیبای مرجانی دوباره زنده کند.

مکانیزه ترین فرودگاه کشور به دست متخصصان داخلی احداث شده است

مدیرعامل منطقه آزاد کیش با اعلام اینکه فرودگاه مدرن کیش به دست متخصصان داخلی کشور احداث شده است، گفت: شرکت‌های دانش بنیان داخلی با نقش آفرینی در احداث مکانیزه ترین فرودگاه کشور،‌ توانایی‌های خود را در عرصه بین المللی به رخ کشیدند.

«رحیم سرهنگی» با اشاره به اتمام مکانیزه ترین فرودگاه کشور در شرایط سخت تحریمی،‌ اظهار کرد: اتمام این طرح بزرگ نشان می‌دهد که با تکیه بر توان داخلی، تحریم‌های ناجوانمردانه نتوانست تا سد راهی بر توسعه کشور باشد.

فرودگاه جدید کیش پس از طی آزمایشات لازم آماده افتتاح است

وی با اشاره به پیشرفت ۹۷ درصدی پایانه جدید فرودگاهی کیش بیان کرد: این پایانه مدرن فرودگاهی پس از طی آزمایشات تخصصی و اخذ مجوزهای لازم، آماده افتتاح است.

مدیرعامل منطقه آزاد کیش با اشاره نقش فرودگاه جدید کیش در برقراری پروازهای خارجی،‌ گفت:‌ دیپلماسی موفق دولت سبب احیای روابط با کشورهای حوزه خلیج فارس شده که باید از این فرصت با ایجاد زیرساخت‌های لازم نهایت بهره برداری را برای توسعه منطقه داشت.

قابلیت انتقال سالانه ۶ میلیون مسافر در فرودگاه جدید

«سرهنگی» با اعلام اینکه ترمینال جدید فرودگاه کیش قابلیت انتقال سالانه ۶ میلیون مسافر را دارد، گفت: این فرودگاه ظرفیت انتقال پروازی مسافران در جزیره کیش را چندین برابر افزایش می‌دهد.

وی با بیان اینکه ارتقاء حمل و نقل هوایی یکی از مهمترین ابزارهای توسعه صنعت گردشگری محسوب می‌شود، افزود: با توجه به شرایط جغرافیایی کیش،‌ ارتقاء حمل و نقل هوایی در این جزیره نقش بسزایی در توسعه اقتصادی آن ایفا خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین در این بازدید دستور شناسایی و رفع کاستی‌های احتمالی در پذیرش مسافر را صادر و بر آمادگی تمام کارکنان این مجموعه جهت بهره برداری کامل از ترمینال جدید فرودگاه کیش تاکید کرد.

سرمایه گذاری ۲۰ هزار میلیاردی برای احداث فرودگاه مدرن کیش

همچنین در این رابطه معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش گفت:‌ برای احداث مکانیزه ترین فرودگاه کشور در کیش بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است.

«سعید پورزادی» با اعلام اینکه این فرودگاه مدرن هدیه‌ای از سوی دولت به مردم ایران است، اظهار کرد: ترمینال جدید و مدرن فرودگاه کیش طی سه قرار داد ارزی و ریالی با اعتباری بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریال که از سوی سازمان منطقه آزاد کیش سرمایه گذاری شده است به بهره برداری رسیده و آماده افتتاح است.

وی با اشاره به آغاز پروازهای ورودی به این فرودگاه مدرن از ۱۲ فروردین سال جاری، اضافه کرد: تاکنون بیش از ۲ هزار مسافر از طریق این فرودگاه به کیش وارد شده‌اند.

وی ادامه داد: مجوز اولین پرواز خروجی از این فرودگاه نیز با تلاش شبانه روزی در سالروز ولادت ثامن الائمه امام رضا(ع) به مقصد مشهد مقدس اخذ و این پرواز با موفقیت انجام شد.

«پورزادی» با بیان اینکه انتقال کامل ظرفیت سفرهای داخلی از ترمینال قدیم به ترمینال جدید طی یک شیب ملایم در حال انجام است، اظهار کرد: با تامین اعتبار در نیمه دوم سال جاری و بازسازی ترمینال قدیم فرودگاه کیش، این ترمینال به طور کامل در اختیار پروازهای خارجی قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، تاسیسات مکانیکی، الکترونیکی و ساختمان پایانه مسافربری جدید فرودگاه تکمیل شده است و این پایانه پس از طی آزمایش‌های ضروری و کسب استاندارهای لازم به بهره برداری کامل خواهد رسید.

مساحت کل زمین پایانه جدید فرودگاه بین المللی کیش ۲۵ هکتار و زیربنای ساختمان آن ۴۹ هزار مترمربع است که با بهره برداری کامل از آن، ظرفیت پذیرش مسافر فرودگاه کیش از ۲ میلیون گردشگر به ۶ میلیون گردشگر افزایش می‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *