تکرار سفر گردشگران کیش نیازمند طراحی جاذبه‌های جدید است

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: با هدایت سرمایه‌گذاری‌ها به سوی طراحی و راه‌اندازی جاذبه‌های گردشگری جدید در منطقه آزاد کیش، بازگشت، تکرار سفر و ماندگاری گردشگران محقق خواهد شد.

به گزارش فردای کیش به نقل از ایرنا، علی‌اصغر شالبافیان و مدیران‌کل معاونت گردشگری در نشست با رحیم سرهنگی، مدیرعامل منطقه آزاد کیش که در جلسه شورای مدیران معاونت تشکیل شد، موضوعات تخصصی گردشگری را مرتبط با ظرفیت‌های جزیره کیش مطرح و بررسی کردند.

در این جلسه معاون گردشگری یکی از اصلی‌ترین مباحث مربوط به جزیره کیش را افزایش ماندگاری سفر مطرح کرد و گفت: برای ایجاد جاذبه‌های جدید و بهانه‌های انگیزشی جهت تکرار سفر گردشگران نیاز است نوع سرمایه‌گذاری‌ها به سوی نوآوری و مدرن‌سازی جاذبه‌های گردشگری هدایت شود.

معاون گردشگری جزیره کیش را یکی از جاذبه‌های مطرح به عنوان مقصد گردشگری ویژه گردشگران ورودی به کشور و نیز تورهای آشناسازی معرفی و تاکید کرد: ارتباط مستمر و تقویت تعاملات میان منطقه آزاد و وزارت می‌تواند در نتیجه‌بخشی طرح‌ها و اقدام بر مبنای ارزیابی وضع موجود موثر واقع شود.

شالبافیان تاکید کرد: با پایلوت قرار دادن بسیاری از موضوعات تخصصی در جزیره کیش با توجه به ظرفیت‌های موجود می‌توان الگوهای اجرایی قابل استنادی را ارائه کرد.

همچنین طرح موضوع درباره رویدادهای گردشگری، اهمیت برگزاری تورهای آشناسازی، همکاری در زمینه بازاریابی و تبلیغات، فرصت‌های گردشگری سلامت، ظرفیت‌های آموزشی و نیز آزمون جامع دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری و سامانه‌های مربوطه از سوی مدیران‌کل معاونت گردشگری انجام گرفت.

مهم‌ترین دغدغه در جزیره کیش گردشگری است

همچنین در این نشست رحیم سرهنگی مدیرعامل منطقه آزاد کیش نیز با تاکید بر اینکه تجمیع تیم متخصص در معاونت گردشگری سرمایه به شمار می‌آید و بی‌شک آورده مطلوبی را برای صنعت گردشگری کشور به ارمغان خواهد آورد، گفت: مهم‌ترین دغدغه جزیره کیش و جزیره‌های اقماری موضوع گردشگری است. از این رو هر گونه اقدام و همکاری در این حوزه می‌تواند دستاوردهای گسترده‌ای به ارمغان آورد.

سرهنگی جزیره کیش را منحصربه‌فرد و نگین خلیج فارس خواند و گفت: ما درصدد هستیم اقتصاد منطقه آزاد کیش بتواند علاوه بر تاثیر مطلوب قابل انتظار در این جزیره، تاثیر مستقیمی در درآمدزایی و اشتغالزایی استان‌های اطراف داشته باشد.

مدیرعامل منطقه آزاد کیش همچنین تاکید کرد: افزایش سطح کیفی خدمات گردشگری نیز یکی دیگر از اهداف تعیین شده به شمار می‌آید. به گونه‌ای که بتواند به عنوان الگو در سایر مناطق مطرح و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *