افزایش ظرفیت پذیرش مسافر در فرودگاه کیش

عزت الله محمدی با اشاره به اینکه ظرفیت فعلی پذیرش مسافر در فرودگاه کیش ۲ میلیون نفر است بیان کرد : با بهره‌برداری کامل از پایانه جدید مسافری فرودگاه کیش، چهار میلیون نفر به ظرفیت پذیرش مسافر در این فرودگاه اضافه می‌شود.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش با بیان اینکه هم اکنون پایانه جدید این فرودگاه حدود ۹۵ درصد پیشرفت دارد، خاطرنشان کرد: ترمینال جدید فرودگاه کیش یکی از ظرفیت‌های زیرساختی و پراهمیت کشور می‌باشد و می‌توانیم در چند ماه آینده به طور کامل این فرودگاه را به مرحله بهره برداری کامل برسانیم.

محمدی تاکید کرد: هم اکنون فرودگاه جزیره کیش با چهار ترمینال، ۲ باند موازی، به طول سه هزار و ۶۵۰ متر و عرض ۴۵ متر قابلیت نشست و برخواست هواپیماهای پهن پیکر را دارد و سالانه به صورت میانگین ۲ میلیون مسافر پذیرش می کند.

براساس این گزارش، طرح ترمینال جدید فرودگاه کیش اوایل دهه ۹۰ براساس نیازهای گردشگری و تعداد ورود گردشگران به جزیره کیش در دستور کار قرار گرفت و نهایتا سال ۱۳۹۲ عملیات اجرایی آن با هدف افزایش سه برابری ظرفیت پذیرش مسافران در این فرودگاه شروع شد.

پیشرفت این طرح از سال ۱۳۹۱ تا تابستان ۱۴۰۰ حدود ۷۴ درصد بوده و این در حالی است که از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون بیش از ۲۴ درصد رشد داشته و هم اکنون در مرحله بهره برداری نهایی است.

از ویژگی‌های مهم این پایانه فرودگاهی می‌توان به تعداد ۱۰ پل تلسکوپی”PBB” جهت انتقال مسافر به – از هواپیما، سیستم انتقال بار مسافران “BHS” به صورت اتوماتیک، ۴۸ دستگاه میز پذیرش مسافر “چک–این”، سیستم CUTE یکپارچه، ۱۰دستگاه پله‌های برقی و ۱۲ دستگاه آسانسور جهت تردد در طبقات و سیستم‌های پیشرفته تجهیزات فرودگاهی و پارکینگ رو باز با ظرفیت ۵۲۰ خودرو در محوطه شمالی اشاره کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *