جزیره‌نشینان کیش از ۹۵۰ راس آهو حفاظت می‌کنند

رییس اداره محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش گفت: سیاست‌های حمایتی سازمان منطقه آزاد کیش در راستای بهبود روند زاد و ولد آهوان و به‌ویژه فرهنگ بالای ساکنان جزیره در مراقبت از آن‌ها، تعداد آهوان در کیش به ۹۵۰ راس رسیده است.

به گزارش فردای کیش به نقل از یرنا، مریم محمدی در تشریح این خبر، افزود: طبق آخرین نتایج سرشماری از سوی محیط بانان این اداره هم اکنون ۹۵۰ راس آهو در جزیره زندگی می‌کنند.

وی بیان کرد: سال ۱۳۶۳ تعداد ۳۰ راس آهو برای حمایت از تکثیر آهوی ایرانی و افزودن به جذابیت های جزیره کیش با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست از جزیره خارک به این منطقه منتقل شد و در حال حاضر با توجه به زاد و ولد آهوان و فرهنگ ساکنان کیش از جمله هنگام رانندگی، شاهد افزایش و حضور گله‌های پراکنده آهوان در بیشتر مناطق جزیره هستیم.

رییس اداره محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش اظهار کرد: در راستای حفظ پوشش گیاهی و حیات جانوری کیش، به ویژه آهوان، پرندگان و تقویت جذابیت‌های اکوتوریستی، سازمان منطقه آزاد کیش با بهره‌گیری از مشاوران متخصص در حوزه حیات وحش نسبت به طراحی محدوده‌ای به وسعت ۲۰۰ هکتار به عنوان پارک حیات وحش کیش اقدام کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *