خطر از بیخ گوش مسافران کیش ایر گذشت/داستان پرواز شماره ۷۰۸۰ کیش ایر

فردای کیش: مهماندار اعلام می‌کند “ما هم‌اکنون در حال کاهش ارتفاع برای فرود در فرودگاه مهرآباد هستیم”.

مسافران پس از شنیدن این پیام از سوی مهماندار پرواز ۷۰۸۰ هواپیمای ایرباس A۳۲۱ کیش ایر که ساعت ۲۰ روز شنبه ۲۳ اردیبهشت فرودگاه کیش را ترک کرده‌اند، توقع دارند پس از شنیدن این پیامِ مهماندار، ۲۰ دقیقه بعد در فرودگاه مهرآباد به زمین بنشینند.

به گزارش فردای کیش، دقایقی بعد تکان‌های شدیدی توجه مسافران را به طرف خود جلب می‌کند. هر چند ثانیه یکبار گویی هواپیما در چاله‌های هوایی می‌افتد.

چراغ‌های اضطراری روشن می‌شوند. برخی مسافران به حالت تهوع دچار می‌شوند. صدای موتور بیشتر می‌شود. تکان‌های شدید سبب می‌شود که خلبان در هدایت هواپیما دچار مشکل شود.

صدای جیغ و داد مسافران بلند می‌شود. برخی دو دستی به صندلی هواپیما چسبیده‌اند و سرشان را به صندلی تکیه داده‌اند. هواپیما به بالا و پایین و چپ و راست می‌رود.

برخی با اضطراب از شیشه هواپیما بیرون را نگاه می‌کنند. چیزی پیدا نیست. دقایقی بعد نوری از زمین پیدا می‌شود.

تکان‌ها به‌شدت ادامه دارد. برخی با جیغ و داد و برخی در سکوت مضطربانه در جای خود آرام و قرار ندارند.

هواپیما کم‌کم به بالای تهران می‌رسد‌. تکان پشت تکان. هواپیما حالا در ارتفاع پایینی حرکت می‌کند. گویی قصد دارد بدنه خود را با پشت بام ساختمان‌ها لمس کند.

صدای باز شدن چرخ هواپیما خیال برخی را راحت می‌کند‌. طوفان و رعد و برق شدیدی حس می‌شود. مهماندار از پشت بلندگو اعلام می‌کند که تا دقایقی در هواپیما در فرودگاه مهرآباد به زمین می‌نشیند.

تکان شدید و چپ و راست شدن هواپیما ادامه دارد. از بالا تهران پیداست و هر لحظه بیم آن می‌رود هواپیما قبل از باند به زمین برخورد کند.

هواپیما به باند نزدیک می‌شود و سرانجام در باند فرود می‌آید. صدای دست زدن مسافران با شادی وصف ناپذیری به گوش می‌رسد. لحظاتی بعد یکی با صدای بلند از مسافران می‌خواهد صلوات بفرستند. سرعت هواپیما کم می‌شود با این حال برخی مسافران هنوز جرات نمی‌کنند کمربندهای ایمنی خود را باز کنند.

دقایقی بعد هواپیما به سمت پارکینگ می‌رود. در این لحظه خیال مسافران راحت شده و نفس عمیقی می‌کشند و از اینکه دوباره شانس زندگی را بدست آورده‌اند در پوست خود نمی‌گنجند.

مهماندار به یکی از مسافران می‌گوید طوفان شدیدی را پشت سر گذاشتیم. هواپیماهای بسیاری نتوانسته‌اند در مهرآباد به زمین بنشینند و راهی فرودگاه‌های اطراف شده‌اند. مهماندار ادامه می‌دهد فقط ایرباس در چنین شرایطی قادر است در فرودگاه بنشیند.

اینجاست که مسافران درباره فرسودگی ناوگان حمل‌ونقل هوایی به بحث می‌پردازند و خدا به داد ایرانی‌ها برسد و اینکه باید خودشان را آماده شنیدن خبر سقوط هواپیما در یکی از مناطق کشور کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *