سرپرست فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی:
کیش ظرفیت تبدیل به قطب گردشگری ورزشی در عرصه بین‌المللی را دارد

سرپرست فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی با اشاره به آغاز بازی‌های ساحلی «کیش گیمز» گفت:‌ این جزیره زیبای مرجانی ظرفیت تبدیل به قطب گردشگری ورزشی در عرصه بین المللی را دارا است.

به گزارش فردای کیش به نقل از ایرنا، «رضا شجیع» با بیان اینکه زیرساخت‌های ورزشی در کیش برای میزبانی از بازی‌های ملی و بین المللی ساحلی مهیا است، اظهار کرد:‌ میزان سرانه فضای ورزشی در کیش بیش از ۱۶ برابر متوسط کشوری است و با توجه به ظرفیت‌های موجود، این جزیره باید تولید کننده رویدادهای ورزشی باشد.

وی بر نقش ورزش در فرهنگ سازی اشاره کرد و افزود: به دنبال ترویج ارزش‌های کشوری با رویدادهای ورزشی هستیم.

سرپرست فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی با تاکید بر نقش کلیدی رسانه در نشان دادن ظرفیت‌های گردشگری ورزشی کشور در عرصه ملی و بین المللی، اضافه کرد:‌ قطع یقین بدون کمک رسانه‌ها توفیقی در این مسیر نخواهیم داشت.

وی با اعلام اینکه بیش از یک هزار و ۲۰۰ ورزشکار، مربی و داور در قالب بازهای ساحلی «کیش گیمز» در این جزیره حضور خواهند داشت، ادامه داد: ۷۰ درصد هزینه‌های این رویداد بزرگ ورزشی توسط بخش خصوصی تامین شده است.

«شجیع» با اشاره به نقش بخش خصوصی در توسعه ورزشی، گفت: امیدواریم شاهد ادامه دار بودن همکاری‌ها با بخش خصوصی به ویژه در جزیره زیبای کیش باشیم.

گفتنی است، نخستین دوره بازی های ساحلی «کیش گیمز» از ۲۶ اردیبهشت ماه آغاز و تا اول تیرماه ادامه خواهد داشت.

مسابقات کیش گیمز با مشارکت ۱۳ فدراسیون در ۲۸ رشته ورزشی ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *