منطقه آزاد کیش خودرو وارد می‌کند

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش گفت: با کمک وزیر اقتصاد و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی در حال تلاش برای واردات خودرو برای تجهیز و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی هستیم.

به گزارش فردای کیش، سعید پورزادی در جمع مدیران انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران گفت: فاز جدید فرودگاه کیش تمام استانداردهای بین‌‌‌المللی را دارد و مجهز به آخرین تکنولوژی‌‌‌های روز دنیا است که از رئیس‌‌‌جمهوری برای افتتاح آن دعوت شده است.
وی با بیان اینکه سرمایه‌‌‌گذاری‌‌‌های کلانی برای توسعه کیش انجام شده است، تصریح کرد: کیش باید به پیشانی توسعه کشور تبدیل شود.

پورزادی با تاکید بر اینکه نباید در مورد کیش سیاه‌‌‌نمایی کرد، گفت: برخی از مشکلاتی که در مورد کیش مطرح می‌‌‌شود، موارد ملی است و مختص کیش نیست، به طور مثال افزایش نرخ بلیت هواپیما و مشکلات مربوط به ناوگان حمل و نقل هوایی یک مورد ملی است و نمی‌‌‌توان آن را صرفا به کیش نسبت داد. وی اظهار کرد: البته هرچند به جز «کیش‌‌‌ایر» هیچ‌کدام از شرکت‌‌‌های هواپیمایی متعلق به کیش نیستند، اما جلسات مختلفی با ایرلاین‌‌‌ها برگزار شده تا مشکلات موجود رفع شود، امیدواریم اصلاح قیمت‌‌‌های انجام شده کمک حال صنعت گردشگری کشور باشد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش به محدودیت‌‌‌های موجود در واردات خودرو نیز اشاره کرد و گفت: این محدودیت‌‌‌ها سبب شده تا بخشی از ناوگان حمل و نقل عمومی با مشکلاتی روبه‌‌‌رو شود و هزینه‌‌‌های تعمیر و بازسازی افزایش یابد که برای جبران بخشی از آن نیز حمایت‌‌‌هایی از سوی سازمان منطقه آزاد کیش به عمل آمده است.

پورزادی تصریح کرد: با کمک وزیر اقتصاد و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی در حال تلاش برای واردات خودرو برای ناوگان حمل و نقل عمومی هستیم.

وی با اعلام اینکه به دنبال ایجاد خط دریایی مسافری با برخی کشورهای حوزه خلیج‌‌‌فارس هستیم، اظهار کرد: زیرساخت‌‌‌های لازم در ترمینال بندری کیش با هزینه ۴۰۰ میلیارد ریالی ایجاد شده و برای برقراری این خط دریایی آمادگی لازم را داریم.

پورزادی با اشاره به بازدید نمایندگانی از کشورهای حوزه خلیج‌‌‌فارس از بندر تجاری کیش، اظهار کرد: آنان در بازدیدهای خود باور نداشتند که این بندر مدرن و مکانیزه توسط مهندسان ایرانی و بومی کیش احداث شده است.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه با بیان اینکه نخستین زمین هیبریدی ایران در کیش ساخته شده است، خاطرنشان کرد: در حالی که اجرای این طرح در میدان آزادی تهران سال‌‌‌ها روی زمین مانده، نخستین زمین هیبریدی کشور با تکنولوژی که در اختیار مهندسان بومی کیش است در این جزیره زیبای مرجانی احداث شد.

وی با اعلام اینکه کیش قطب رویدادهای بین‌‌‌المللی و بزرگ ملی است، اضافه کرد: پس از ۱۰ سال مسابقات تنیس بین‌‌‌المللی در اواخر سال گذشته در کیش برگزار شد و رئیس فدراسیون جهانی تنیس طی نامه‌‌‌ای رسمی به رئیس‌‌‌جمهوری از برگزاری سطح بالای این تورنمنت در کیش قدردانی کرد. پورزادی با اعلام آمادگی برای سرمایه‌گذاری در توسعه مسیرهای ارتباطی به کیش خاطرنشان کرد: سرمایه‌‌‌گذاری در مسیرهای ارتباطی سرزمین‌‌‌های اصلی جزو وظایف سازمان منطقه آزاد کیش نیست، اما برای ایجاد زیرساخت جهت توسعه کیش پای کار هستیم.

منبع: دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *