بهره‌مندی از دانش بومی هزینه‌های تعمیر نیروگاه کیش را ۸۰ درصد کاهش داد

مدیرعامل شرکت آب و نیروی مهتاب کیش با اشاره به بهره مندی از توان شرکت‌های دانش بنیان در تعمیر نیروگاه ۴۵ مگاواتی این جزیره، گفت: بهره‌مندی از دانش بومی هزینه‌های تعمیر نیروگاه را بیش از ۸۰ درصد کاهش داد.

به گزارش فردای کیش به نقل از ایرنا، «حسین قطبی» در آیین تجلیل از تلاشگران نمونه واحد توربین گازی شرکت آب و نیروی مهتاب با بیان اینکه شرکت‌های خارجی برای تعمیر دستگاه‌های امریکایی نیروگاه برق کیش، بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال هزینه درخواست کردند، افزود: با بهره‌مندی از دانش بومی توانستیم قطعات مورد نیاز این نیروگاه را با اعتباری نزدیک به ۱۵۰ میلیارد ریال تامین کرده و مانع از خروج ارز از کشور شویم.

وی با اعلام اینکه بیش از ۳۰ شرکت دانش بنیان در تعمیر نیروگاه ۴۵ مگاواتی کیش نقش آفرینی کردند، ادامه داد: تعمیر این نیروگاه به دست جوانان ایرانی و دانش بومی، حیرت شرکت‌های خارجی را بر در پی داشت؛ به گونه‌ای که در زمان بندی اتمام مراحل تعمیر نیز که سه ماه پیش بینی شده بود، بهره برداری پنج روز زودتر از موعد انجام شد.

مدیرعامل شرکت آب و نیروی مهتاب کیش در رابطه با توان علمی شرکت‌های دانش بنیان ایرانی اظهار کرد: تعمیر نیروگاه ۴۵ مگاواتی جزیره کیش در بالاترین استانداردهای ممکن انجام شد و دانش و توان متخصصان ایرانی را به رخ کشید.

وی با تاکید بر اینکه هموار سازی و تسهیل ارائه خدمات با کمترین هزینه و بیشترین بازدهی در دستور کار شرکت آب و نیروی مهتاب کیش قرار دارد، گفت: ضریب اطمینان این شرکت با تلاش‌های شبانه روزی به ۲۰۰ درصد رسیده است.

«قطبی» با بیان اینکه هم اکنون ۱۵ مگاوات از ۴۵ مگاوات برق تولیدی این شرکت مصرف می‌شود، اضافه کرد: متاسفانه در این راستا دچار یک حبس تولید هستیم که می‌تواند با شبکه سازی در اختیار مشترکین قرار گیرد.

وی بر ضرورت افزایش تعاملات با سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد و افزود: برخی مشکلات در گذشته سبب شده تا به اطلاعات پایه برای انجام وظایف خود دسترسی نداشته باشیم که مانعی برای ما جهت خدمات رسانی محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و نیروی مهتاب کیش اظهار کرد: قرار گرفتن در جریان طرح‌های توسعه‌ای این جزیره برای ارائه خدمات ضروری است؛ با تکیه بر توان داخلی معتقدیم که در تمامی نقاط جزیره کیش امکان ارائه انشعابات آب و برق وجود دارد.

وی همچنین به تولید روزانه ۵ هزار متر مربعی آب در این شرکت نیز اشاره کرد و گفت: تولید ما در این راستا با مصرف آن برابری می‌کند که نیاز توسعه این بخش به شدت احساس می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *